O Dinu

Přečtěte si o naší historii, od založení až dodnes. Zveme Vás za naším příběhem, nejúspěšnějšími produkty i za hodnotami naší firmy.
O Dinu

Dino Vás baví již 30 let!

Dino je největším českým výrobcem deskových her, puzzle, karet, dřevěných obrázkových kostek a dalšího hračkářského sortimentu. Po dobu téměř třiceti let slaví úspěch se společenskými hrami, jakými jsou například Dostihy a sázky, Člověče, nezlob se, Z Pohádky do pohádky nebo s legendární plastovou Tatrou 148.

Zábava pro děti i dospělé přináší kromě společně stráveného času i rozvoj motorických a myšlenkových dovedností, ducha i mysli.

Naší snahou je spoluvytvářet lepší svět, plný radosti a fantazie.

Jak to všechno začalo

Dino, českou rodinnou firmu, založil v roce 1993 vizionář, milovník her a koní, Ladislav Mareš, tchán dnešního jednatele Jana Šlemína. Před revolucí pracoval pan Mareš v jablonecké tiskárně, kde se seznámil kromě tiskařských technologií i s prací s kartonem. Jako kreativec chtěl tyto činnosti ale nějak obohatit, načež přišel s výrobou deskových her.

V té době vznikly tituly jako Maršál a špion, Fantom staré Prahy, a také Dostihy a sázky, které se postupně staly absolutním fenoménem, kterým zůstávají dodnes.

Dino jako součást domácnosti

Naše produkty patří do tradiční výbavy českých domácností. Velmi pravděpodobně doma najdete některou z našich stálic, jako jsou Člověče, nezlob se!, Kris Kros, Království her nebo legendární Dostihy a sázky. Ty se od založení firmy vyrábí už v několika obměnách a rozšířených edicích. Na kontě mají „Dostihy” více než 2 500 000 prodaných kusů.

Dnes jsou také velmi oblíbené hry s filmovými motivy, jako je například Harry Potter, Ledové království či další hrdinové Walta Disneyho, které v našem sortimentu samozřejmě nechybí.

Bezpečná a kvalitní hračka, předávaná v rodinách po generace

Od samého počátku si Dino pečlivě hlídá kvalitu výrobků, která odpovídá přísným evropským normám a standardům. Firma je například držitelem ocenění „Bezpečná a kvalitní česká hračka”.

Základem je vlastní, lokální výroba, založena na mnohaleté zkušenosti a kvalitních materiálech. Kromě materiálové kvality klademe důraz na samotný design výrobku.

Každý rok přicházíme s řadou nových produktů, které odráží trendy ve světě her, designu i nových materiálových řešení, stejně tak jako udržujeme nabídku našich tradičních výrobků, které nás provází již po generace.

Naše filozofie

Věříme, že zodpovědné a transparentní podnikání má budoucnost. Proto od samého počátku Dino staví na hodnotách, jako jsou kvalitní, recyklovatelné materiály, lokálnost a řemeslo. Celý životní cyklus našeho výrobku (od nápadu až po prodej) probíhá u nás, v Čechách, v českých hlavách, v českých rukách.

Naši firmu odlišuje i skutečnost, že podporujeme české autory a ilustrátory. Každý rok vydáme alespoň jednu autorskou hru.

Naší dlouhodobou vizí je přinášet pozitivitu, kreativitu, inspiraci a radost do všech domácností.

Rosteme

Dino se neustále rozrůstá. Vlastní produkce probíhá již v několika výrobních závodech a manufakturách, ve středních a severních Čechách.

V současnosti ve firmě pracuje přes 60 stálých zaměstnanců. Pro uspokojení poptávky po produktech Dino a po produktech našich klíčových partnerů stále posilujeme naše výrobní kapacity, moderní technologie a inovace.

Ctíme ale tradici, stejně jako odkaz naší firmy. I přes neustálý rozvoj tedy Dino stále funguje jako rodinná firma, a to již po třetí generaci.

Dobročinnost

Samozřejmostí je pro nás také podpora neziskových projektů a charitativních organizací, jako jsou chráněné dílny nebo komunitní centra. A to buď formou přímé podpory, nebo vývojem a prodejem deskových her, podporujících konkrétní sbírky.

Prvenství mezi českými producenty

Kromě vlastních produktů je Dino také exkluzivním distributorem vybraných zahraničních her a hraček. Zejména od evropských producentů, se kterými firma udržuje dlouhodobé a pevné vztahy.

Součástí našeho produktového portfolia jsou také licenční výrobky, například na motivy oblíbeného Krtečka Zdeňka Milera, legendární kopřivnické Tatry 148, vybraných filmů z produkce Disney, jako např. Ledové království, či pořadů České televize a TV Prima.

České hry a kvalitní hračky Dino Toys
Jsme česká rodinná firma. Naše práce je naším posláním. Tvoříme a rozvíjíme svět fantazie již 30 let.
Návody her online
Garantovaná záruka kvality
Doprava zdarma od 2 500 Kč
Hry od českého výrobce